Stiprinājuma vītnes pakāpe

Vītnes izmērs ir vītņotu diegu vaļīgs vai necaurspīdīgs izmērs, un stiprības pakāpe ir norādītā noviržu un pielaides kombinācija uz iekšējo un ārējo vītni.

Metriska vītne, ārējā vītne ar trim vītnēm: 4h, 6h un 6g, iekšējai vītnei ir trīs pavedieni: 5H, 6H, 7H. (Japāņu standarta vītnes precizitātes pakāpe ir sadalīta trijās I, II un III pakāpē, un normālā pakāpe ir II pakāpe.) Metriskā diega pamatnovirze H un h ir nulle. G pamatnovirze ir pozitīva vērtība, un e, f un g pamatnovirze ir negatīva vērtība. H ir parastā pielaides zonas pozīcija iekšējiem vītnei un parasti netiek izmantota kā virsmas pārklājums vai ar ļoti plānu fosfāta slāni. G pozīcijas pamata novirze tiek izmantota īpašiem gadījumiem, piemēram, biezākiem pārklājumiem, kurus reti izmanto. g parasti tiek izmantots 6-9um plāna pārklājuma plāksnītei, piemēram, 6h skrūvju produkta rasējuma prasībām, priekšplāksnei ar 6g tolerances joslu. Vītnes izmēru vēlams apvienot H / g, H / h vai G / h. Rafinētajiem stiprinājumiem, piemēram, bultskrūvēm un uzgriežņiem, ieteicams izmantot standartu 6H / 6g.

Vienveidīgai vītnei ar ārējo vītni ir trīs vītņu kategorijas: 1A, 2A un 3A, un iekšējai vītnei ir trīs pakāpes: 1B, 2B un 3B, no kurām visas ir atstarpe. Jo augstāks ir līmeņa numurs, jo stingrāki ir fit. Cilta pavedienā novirze nosaka tikai 1A un 2A kategorijas, 3A pakāpei ir novirze no nulles, un 1A un 2A kategorijas pakāpes novirzes ir vienādas, un jo lielāks ir pakāpju skaits, jo mazāka ir pielaide. 1A un 1B pakāpes, ļoti brīvas pielaides klase, piemērota iekšējo un ārējo vītņu tolerances pielaidēm. 2A un 2B pakāpes ir visizplatītākās diegu pielaides klases, ko nosaka mehānisko stiprinājumu inch series. 3A un 3B pakāpes, kas ir pieskrūvētas kopā, lai veidotu pēc iespējas visaugstāko pretestību kritiskām drošības konstrukcijām, kas nodrošina stingru pielaidi. Ārējiem pavedieniem 1A un 2A ir pielaidi un 3A nav. 1A pielaide ir par 50% lielāka nekā 2A tolerance un 75% lielāka nekā 3A. Attiecībā uz iekšējo vītni 2B pielaide ir par 30% lielāka nekā 2A pielaide. 1B līmenis ir par 50% lielāks par 2B un 75% lielāks par 3B.