24 saules termini: ziemas sākumu

Ziemas sākums jeb Lidong (ķīniešu: 立冬) atspoguļo mainās gadalaiki, norādot, ka ziema sākas. Tas ir 19 saules gadu termiņu un iekrīt Nov 7 šogad.

Jo Ķīna ir plašas teritorijas, temperatūras starpība starp ziemeļiem un dienvidiem ir liels. Meteorologus ziemas definē kā nepārtrauktā piecu dienu termiņu ar vidējo temperatūru zem 10℃.

Lidong vienmēr iekrīt novembrī. Kad tas sāk sniegu ziemeļu Ķīnu, un vairumā jomu Heilongjiang provincē Qinghai-Tibetas plato, iekšējā Mongolija un vidējā temperatūra var būt zemāka par - 10℃, valsts dienvidu daļa joprojām ir diezgan silts, ar vidējo temperatūru starp 12℃ un 15℃. Temperatūras starpība starp pilsētas ziemeļu un dienvidu pilsētā varētu būt vairāk nekā 30℃.

Kad sniega parādās ziemeļu Ķīnu, galvenokārt lietus dienvidos. Piemēram, nokrišņu daudzums Sichuan baseinā, Guizhou dienvidu un dienvidrietumu Yunnan varētu sasniegt 50mm vai vairāk. Yunan provincē ir silts saulaino dienu un auksti lietainas dienas veca sakot iet, "tas ir tāpat kā pavasara visa gada garumā, bet izrādās vienreiz ziemā lietus nāk."

c03fd55e3d691b6b589911